LyricFind Logo
LyricFind Logo
Profile image icon
Jacob Aksglæde
Songs
Hvis Jeg Skal Være Ærlig
Hvis Jeg Skal Være ÆrligJacob Aksglæde

3:16

Halvgud
HalvgudJacob Aksglæde

3:00

Giv Lys Igen
Giv Lys IgenJacob Aksglæde

2:48

Fantomfølelser
FantomfølelserJacob Aksglæde

3:57

PromilleRomantikken
PromilleRomantikkenJacob Aksglæde

3:11

Næste Sommer
Næste SommerJacob Aksglæde

2:58

Frem For Alt BLAA
Frem For Alt BLAANikolaj Nørlund, Ninna Lundberg and Jacob Aksglæde

Det Værste Det Bedste
Det Værste Det BedsteJacob Aksglæde and ANYA

2:53

Jeg Lover, Jeg Lover, Jeg Lover
Jeg Lover, Jeg Lover, Jeg LoverNikolaj Nørlund and Jacob Aksglæde

Lille Taarbæktøs
Lille TaarbæktøsJacob Aksglæde

5:14

Mellem Dig & Mig
Mellem Dig & MigJacob Aksglæde

2:52

Englenes Park (nu ikke saa dark)
Englenes Park (nu ikke saa dark)Nikolaj Nørlund, Ninna Lundberg and Jacob Aksglæde

Fri
FriJacob Aksglæde

2:37

Drømte Om Dig I Nat [Live]
Drømte Om Dig I Nat [Live]Jacob Aksglæde

3:21

Jeg Kan Lide Den Måde Du Græder På
Jeg Kan Lide Den Måde Du Græder PåJacob Aksglæde

4:55

Jeg Sagde Op Som Gud I Dag
Jeg Sagde Op Som Gud I DagJacob Aksglæde

2:40

Svaghed I Mit Kød
Svaghed I Mit KødJacob Aksglæde

4:02

Femte Sal
Femte SalJacob Aksglæde and Dopha

2:51

Suser Hjem Til Julen
Suser Hjem Til JulenJacob Aksglæde

3:14

Dø Lidt Udenfor Aarhus
Dø Lidt Udenfor AarhusJacob Aksglæde

2:52