LyricFind Logo
LyricFind Logo
Profile image icon
Bo Holten
Songs
Der er ingenting i verden sa stille som sne
Der er ingenting i verden sa stille som sneBo Holten

2:07

Dejlig er den himmel bla
Dejlig er den himmel blaBo Holten

3:08

De refsnæsdrenge, de samsøpiger, CNW 202
De refsnæsdrenge, de samsøpiger, CNW 202Carl Nielsen, Bo Holten and Musica Ficta

1:13

Rosen blusser alt i Danas have, CNW 209
Rosen blusser alt i Danas have, CNW 209Carl Nielsen, Bo Holten and Musica Ficta

1:59

Farvel, min velsignede fødeby!, CNW 211
Farvel, min velsignede fødeby!, CNW 211Carl Nielsen, Bo Holten and Musica Ficta

1:23

Pål sine høner
Pål sine hønerBo Holten and Mogens Dahl Chamber Choir

2:22

Spurven sidder stumt bag kvist
Spurven sidder stumt bag kvistBo Holten

2:17

Lovet vaere du, Jesus Krist
Lovet vaere du, Jesus KristBo Holten

3:49

Vaer voelkommen, Herrens ar
Vaer voelkommen, Herrens arBo Holten

2:07

Det kimer nu til julefest
Det kimer nu til julefestBo Holten

2:47

Velkommen igen, Guds engle sma
Velkommen igen, Guds engle smaBo Holten

2:36

I sne satr urt og busk I skjul
I sne satr urt og busk I skjulBo Holten

1:24

Blomstre som en rosengard
Blomstre som en rosengardBo Holten

2:44

Kimer, I klokker
Kimer, I klokkerBo Holten

2:20

Julebudet til dem, der bygge
Julebudet til dem, der byggeBo Holten

2:42

Mit hjerte altid vanker
Mit hjerte altid vankerBo Holten

3:23

Dejlig er jorden: Dejlig er jorden.
Dejlig er jorden: Dejlig er jorden.Bo Holten

2:50

Barn Jesus i en krybbe la: Barn Jesus i en krybbe lå.
Barn Jesus i en krybbe la: Barn Jesus i en krybbe lå.Bo Holten

1:42

Skyerne grane (arr. B. Holten): Skyerne gråne.
Skyerne grane (arr. B. Holten): Skyerne gråne.Bo Holten

3:23

I denne sode juletid: I denne søde juletid.
I denne sode juletid: I denne søde juletid.Bo Holten

3:20